Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Vēsture

Eiropas Savienības mājā atklāts Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmijas mentoringa projekts

25.09. 2012. Eiropas Savienības (ES) mājā nedēļas sākumā atklāts Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmijas mentoringa projekts, kas 12 jaunajām un potenciālajām līderēm no dažādām darbības jomām turpmākos sešus mēnešus sniegs iespēju saņemt jomas profesionāļu profesionālo un personisko pieredzi un līdz ar to pilnveidot savu līderības potenciālu.

Intervija Latvijas Radio<<

Projekta atklāšanas pasākumā piedalījās 12 potenciālās līderes un projekta organizatores, kā arī bija ieradušās sešas no divpadsmit mentorēm.

“Visa sieviešu dzīve norisinās starp varu un mīlestību, un šāda sanākšana kopā nav tikai par varu vai tikai par mīlestību. Iesniedzot šo projektu, mēs teicām, ka sievietēm pasaulē ir par maz varas un, ja viņām tiktu piešķirta lielāka vara, tad pasaulē valdītu lielāks miers. Ja šajā programmā mēs runātu tikai no varas pozīcijām, tad tā vairs nebūtu tā pasaule, ko mēs gribam uzbūvēt. Sievietes loma ir nest, veidot un uzturēt mīlestību, kā arī lietas, kas no tās izriet,” atklājot pasākumu, stāstīja projekta apmācību satura autore Inese Voika.

Tika izsludināts pieteikšanās konkurss, pēc kura tika izvēlētas 12 kandidātes ar vislielāko līderības potenciālu un katrai no topošajām līderēm izvēlēta mentore, kas varētu sniegt gan atbilstošu profesionālo pieredzi, gan dalīties personiskajā dzīves pieredzē, lai kopīgiem spēkiem attīstītu jaunajās sievietēs viņu līderības potenciālu.

Reizi mēnesī paredzētas četras stundas ilgas nodarbības lekciju un diskusiju veidā, kā arī nodarbības personiskai attīstībai grupā. Tāpat vismaz reizi mēnesī mentoriem paredzēta individuāla sadarbība ar sev piešķirto aizbilstamo, lai palīdzētu risināt līderības sasniegšanas ceļā radušās problēmas un atbildētu uz jautājumiem, kā arī apspriestu jau sasniegto un vēl sasniedzamo.

Voika paskaidroja, ka galvenais vadmotīvs šāda projekta izstrādē ir Latvijā un visā Eiropas Savienībā novērojamā sieviešu nevienlīdzība augstākajos amatos uzņēmējdarbībā un politikā.

Viņa norādīja, ka ir vairāki faktori, kas cieši saistīti ar darba apstākļiem un rada šķēršļus sieviešu profesionālās karjeras attīstībai. Pie šiem faktoriem jo īpaši var minēt bērnu plānošanas un radīšanas ietekmi, grūtības savienot ģimenes dzīvi ar darba dzīvi. Tāpēc dalībai projektā ir izvēlētas gan jaunās, gan topošās māmiņas, gan jaunas sievietes, kurām vēl nav bērnu, bet viņas domā par to, kā nākotnē savienot ģimenes dzīvi un veiksmīgu līderes karjeru.

Joprojām arī pastāv uz kultūras aizspriedumiem balstīti tradicionāli dzimumu stereotipi un sievietēm trūkst motivācijas pārvarēt grūtības, lai veicinātu savu karjeru, uzsvēra projekta organizatori.

Viena no projekta mentorēm ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle uzskata, ka veiksmīgs līderis nevalstiskajā organizācijā ir ne vien tāds, kurš spēj organizēt un vadīt, bet arī tāds, kurš spēj strādāt ar misijas apziņu. “Ja cilvēkam veiksme nesaistās ar misijas apziņu un ziedošanos kāda mērķa labā, tad viņš nevar būt veiksmīgs līderis nevalstisko organizāciju jomā,” uzskata Ķelle.

Eksporta konsultāciju un tirgus izpētes uzņēmuma “GatewayBaltic” dibinātāja un vadītāja Inese Andersone arī piedalās projektā kā mentore. Radījusi savu uzņēmumu pirms astoņiem gadiem, Andersone to uzskata gluži vai par savu bērnu.

“Šo astoņu gadu laikā esmu guvusi lielu pieredzi, dibinot un attīstot savu uzņēmumu, un zinu, ko tas nozīmē sievietei, tāpēc es neminstinoties piekritu piedalīties šajā programmā. Zinu, ka labs mentors ir ļoti noderīgs pašā uzņēmuma darbības sākumposmā, un mana pieredze var lieti noderēt kādai no jaunajām līderēm,” stāstīja Andersone.

Projektu organizē Latvijas sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls ar Eiropas Komisijas Latvijā atbalstu. Projektu koordinē, vada un apmācību saturu veido Baiba Lokenbaha, Edīte Kalniņa un Inese Voika.

Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmijas mentoringa projektā kā mentores piedalās arī praktizējoša, akreditēta mediatore Ulla Zumente-Steele, Latvijas institūta vadītāja, bijusī kultūras ministre un īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās Karina Pētersone, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Skrundas novada pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga, bijusī izglītības un zinātnes ministre Ivara Godmaņa valdībā Tatjana Koķe, kā arī “Latvijas Dzelzceļa” projektu daļas vadītāja Aija Poča. Vēl vairākas iespējamās mentores pagaidām savu piedalīšanos nav apstiprinājušas, tāpēc viņu vārdi netiek atklāti.


Eiropas veiksmīgo sieviešu akadēmijas nodarbības būs redzamas tiešsaistē

19.10.2012. Trešdien, 24.oktobrī pl. 18:00 www.esmaja.lv lapā būs redzamas divas lekcijas, ko organizē Eiropas veiksmīgu sieviešu akadēmija. Organizatori aicina sieviešu organizācijas un citus interesentus visā Latvijā izmantot iespēju un piedalīties nodarbībā ar interneta starpniecību.

18:00-18:40 “Vai Latvijai vajag vairāk sieviešu vadošos amatos? Latvijas un Eiropas sieviešu kustības pieredze” mentore Edīte Kalniņa, Latvijas sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes locekle un starptautiskā cilvēktiesību eksperte Dace Kavasa.

18:45-19:30 “Kā nokļūt vadošā amatā? Prasmes un uzdevumi”  Inese Voika, organizāciju attīstības eksperte kopā ar mentorēm – Skrundas pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga, “Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle un bijusī ministre Aija Poča.

Katras lekcijas laikā būs atvēlētas 15 minūtes jautājumiem un diskusijai. ES mājā lektores uzklausīs akadēmijas mentoru projekta dalībnieces. Sieviešu grupas citās Latvijas vietās varēs nosūtīt savus jautājumus, kā arī diskutēt savā starpā par īpaši diskusijai uzdotiem jautājumiem.

Lekcijas notiek Eiropas veiksmīgu sieviešu akadēmijas mentoringa projekta ietvaros, kurā 12 jaunas sievietes pilnveido savu līderības potenciālu pieredzējušu profesionāļu vadībā. Programma veidota tā, lai dalībnieces mācītos ne tikai tradicionālajā «viens pret viens» mentoringa modelī, bet arī apmainītos ar zināšanām, prasmi un pieredzi plašākā lokā.

“Ar nodarbību tiešraidi internetā gribam paplašināt to sieviešu loku, kurām šī var būt noderīga informācija. Aicinām sekot lekcijām un sazināties ar mums par tālākajām lekcijām”, aicina projekta vadītāja Edīte Kalniņa.

Nākamās lekcijas paredzētas 21.novembrī pl. 17:00 un 12.decembrī 17:00 . Tajās tiks skartas kopējās Eiropas un Latvijas politikas un ekonomikas nākotnes jautājumi, lekcijas par organizācijas dibināšanas pamatiem, pārrunu vadību un konfliktu risināšanas mehānismiem.

Projekta mentoru vidū ir Inna Šteinbuka, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Tatjana Koķe, bijusī izglītības ministre, Kārina Pētersone, “Latvijas institūta” vadītāja, Inese Andersone, eksporta atbalsta uzņēmuma “Gateway Baltic” dibinātāja, Inese Apse-Apsīte, mārketinga uzņēmuma “Matka” dibinātāja, Aija Poča, Latvijas Dzelceļa projektu vadītāja un bijusī politiķe, Ulla Zumente-Steele, mediācijas eksperte, Iveta Ķelle, NVO ‘Paparedes zieds” vadītāja, Nellija Kleinberga, Skrundas pašvaldības vadītāja, Anita Gaile, “Citadeles’ bankas personāldaļas vadītāja.

Projektu atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

“Vadības un līdera prasmes var iemācīties, tās nav kādam dzimumam vai noteikta rakstura cilvēkiem piemītoša privilēģija,” komentē Edīte Kalniņa. «Tāpēc Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmija vēlas izmantot Latvijas izcilo sieviešu potenciālu, lai to strukturētā veidā nodotu jaunākajām kolēģēm.»Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri