Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Vēršam uzmanību uz sieviešu situāciju un vardarbību pret sievietēm Baltkrievijā

Biedrība “Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls” Valdes priekšsēdētāja un Eiropas Sieviešu lobija Valdes locekle Inete Ielīte:

“Mēs sekojam līdzi situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām un sieviešu stāvoklim tajā. Mēs esam noraizējušās par sieviešu drošību Baltkrievijā. Mēs aicinām Latvijas Prezidentu, valdību, starptautiskās institūcijas aicināt Baltkrievijas valdību ievērot cilvēktiesības un starptautiskos aktus, ko Baltkrievija apņēmusies ievērot.  

Mūsu sadarbības partneres – sieviešu NVO aktīvistes un jaunās feministes – ziņo, ka vēlēšanas nav bijušas godīgas un taisnīgas, kandidātēm-sievietēm nav bijusi iespēja īstenot priekšvēlēšanu kampaņu un ir bijuši nozīmīgi pulcēšanās un vārda brīvības ierobežojumi. Ir aizturētas sievietes – miermīlīgas protestētājas (piketu dalībnieces), NVO aktīvistes, žurnālistes. Aizturētās sievietes ir piedzīvojušas policijas un militārpersonu vardarbību – fizisku un pat seksuālu. 

Kopā ar Eiropas Sieviešu lobija dalīborganizācijām, īpaši Rumānijas Sieviešu lobiju, Portugāles sieviešu tiesību platformu, Austrumu-Rietumu tīklu Polijā, Igaunijas Sieviešu asociāciju apaļo galdu, Starptautisko sieviešu aliansi un Eiropas Sieviešu migrantu tīklu, mēs aicinām veidot demokrātisku Prezidenta vēlēšanu procesu, nodrošināt aizsardzību sievietēm – kandidātēm, kā arī viņu vēlētājām un atbalstītājām un esam uzrunājuši Eiropas Savienības institūcijas sniegt atbalstu pilsoniskajai sabiedrībai un konkrēti sieviešu tiesību aizstāvības nevalstiskajām organizācijām Baltkrievijā. 

Esam sazinājušās ar mūsu ilggadējām sadarbības partnerēm Baltkrievijā un viņas norāda, ka īpaši būtiski ir sieviešu tiesību aizsardzības infrastruktūras izveide – psiholoģiskā un tiesiskā palīdzība, atbalsts upuriem un patversmes sievietēm. Šim mērķi ir nepieciešams Eiropas Komisijas un dalībvalstu finansiālais atbalsts. Sieviešu NVO aktīvistes norāda, ka šobrīd Baltkrievijā pietrūkst juridiskais atbalsts sievietēm, kas cietušas no vardarbības, ir maz kvalificētu juristu, kas spēj palīdzēt un tie ir lielākoties maksas pakalpojumi.  Aicinām arī Latvijas valdību pārliecināties, ka piešķirtais finansējums pilsoniskai sabiedrībai, patiesi nonāk līdz tiesību aizstāvības NVO un arī sieviešu tiesību aizstāvības NVO.

 Mēs esam domās kopā ar mūsu baltkrievu kolēģēm un visām Baltkrievijas sievietēm. Mēs sekosim līdzi baltkrievu sieviešu situācijai un ticam uz pozitīvu demokrātisku vērtību uzvaru.”

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri