Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Sievietes politikā

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu dienā Eiropas Sieviešu lobijs Latvijā aicina veidot līdzsvarotu Latvijas pārstāvniecību EP un topošos EP deputātus parakstīt solījumu sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanai

24.05.2019. Biedrībai “Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls” (Eiropas Sieviešu lobija nacionālā koordinācija) aicina vēlētājus šodien īpaši pievērst uzmanību sievietēm partiju sarakstos un visus topošos EP deputātus parakstīt solījumu aizstāvēt sieviešu un meiteņu tiesības, nodrošināt vienlīdzīgu sieviešu un vīriešu pārstāvniecību varas pozīcijās un visos lēmumu pieņemšanas līmeņos, strādājot EP.

Solījumu iespējams parakstīt Interneta vietnē:  

https://womenlobby.org/Sign-Pledge-for-future-Members-of-the-European-Parliament

“Apskatot Centrālās Vēlēšanu komisijas datus - Latvijā kandidātu sarakstos ir tikai 30.5% sieviešu, tikai sešām no 16 partijām ir vismaz 2 kandidātes TOP 5 saraksta vietās. Ir saraksti, kuros vispār nav kandidātes TOP vietās. Ir tikai divi spilgti saraksti, kur sievietes – kandidātes dominē saraksta vadošajās un redzamākajās vietās. Ja sievietes nav vēlēšanu sarakstos un nav saraksta redzamākajās vietās, ir lielāks risks, ka vēlētājs arī  nenobalsos par sievieti-kandidāti. Eiropas Parlamentā joprojām dominē vīrieši, sieviešu pārstāvniecība ir zema, lai gan 2014-2019. gada EP sieviešu pārstāvniecība bija visaugstākā EP vēsturē. Pasaules Bankas dati liecina, ka lielāks sieviešu skaits pārvaldības struktūrās veicina godīgāku pārvaldību. Līdz ar to Eiropas Sieviešu lobijs Latvijā aicina vēlētājus šodien īpaši pievērst uzmanību sievietēm partiju sarakstos un visus topošos Eiropas Parlamenta deputātus un deputātes parakstīt solījumu, strādājot Eiropas Parlamentā, aizstāvēt sieviešu un meiteņu tiesības, nodrošināt vienlīdzīgu sieviešu un vīriešu pārstāvniecību varas pozīcijās un visos lēmumu pieņemšanas līmeņos. Ceram līdz vēlēšanu dienas beigām redzēt solījuma vietnē 246 parakstus no Latvijas,” stāsta biedrības Valdes locekle un ilggadēja Eiropas Sieviešu lobija Valdes locekle Edīte Kalniņa.

Biedrība ir dibināta 2008. gadā. Tā ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras mērķis  ir apvienot Latvijas sieviešu organizācijas vienotā sadarbības tīklā, lai sekmētu sieviešu tiesību un interešu aizsardzību. Biedrība ir Eiropas lielāka sieviešu tiesību aizstāvības platformas – Eiropas Sieviešu lobija – nacionālā koordinācija.

Informāciju sagatavoja:

Edīte Kalniņa,

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (Eiropas Sieviešu lobija nacionālā koordinācija)

T 26468079, editekalninaek@gmail.com

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri