Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Romu sievietes tiekas ar LR Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-LeGallu

2020. gada 30.oktobrī romu sievietes no Rīgas, Ventspils un Jelgavas tikās tiešsaistē ar LR Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-LeGallu un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāju Artusu Kaimiņu, lai dotu ieskatu aktuālajās romu sieviešu, bērnu un ģimeņu vajadzībās.

Būtisks jautājums ir skolotāju palīgi ar romu valodas zināšanām skolās, kurās ir liels skaits romu bērnu, lai sekmētu latviešu valodas apguvi, palīdzētu bērniem saņemt psihologa, sociālā pedagoga atbalstu. Augstākās izglītības prasības skolotāju palīgiem ir barjera atbilstošu kandidātu piesaistei. Rīgas romu pārstāve norādīja uz kritisko situāciju un iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem romu ģimenēs ar bērniem Rīgā - dzīvesvietas un pārtikas trūkums, izglītības pieejamība bērniem. Deputāti apņemās būt atbalsts romu sievietēm, uzrunājot atbildīgās ministrijas un Rīgas Domi situācijas risināšanai. Biedrība savukārt risina pārtikas paku pieejamību ģimenēm ar bērniem sadarbībā ar Samariešu apvienības programmu "Paēdušai Latvijai" un konsultāciju telpas izveidi NVO namā romu mediatorei Rīgai. 

Dalībnieces saņēma arī laba vēlējumus romu sieviešu tiesību aizstāvības NVO dibināšanas sapulcei 31. oktobrī. Savukārt 2021. gada februārī romu sievietes ir aicinātas veidot romu sieviešu forumu LR Saeimā. 

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri