Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Par Zinātnes kalendārs 2022 novembra seju izvēlēta Sieviešu sadarbības tīkla valdes locekle Kristīne Oļeiņika

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar  mērķi cildināt Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību jau piekto gadu veido Zinātnes kalendāru, kas vēsta  par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Kalendārs tiek veidots, lai zinātnieki pārstāvētu gan dažādas nozares, gan dzimumus un vecuma grupas, dažādas zinātniskās institūcijas Latvijā un ārzemēs.

Latvijas zinātnes kalendārs sastāv no vairākām daļām – video, foto portretiem un īsa apraksta par zinātnieku. Šie materiāli tiek izmantoti, lai izgatavotu galda kalendāru (latviešu un angļu valodā) un izstādi.

Sieviešu sadarbības tīkla valdes locekle Kristīne Oļeiņika tika izvēlēta līdzdalībai projektā un ir novembra – Latvijas valsts svarīgāko svētku - mēneša seja.

Kalendāra apraksts:

Ph. D. KRISTĪNE OĻEIŅIKA

Pētniece imunoloģijas jomā Hārvarda Universitātes Medicīnas skolā un Bostonas Bērnu slimnīcā, lektore un pētniece Rīgas Stradiņa universitātē

PERSONĪBA

Imunoloģe, kura jau gandrīz 10 gadus fokusēti pēta B šūnu lomu ar imūnsistēmu saistītās patoloģijās. Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmijas mentore, Sieviešu sadarbības tīkla valdes locekle.

Vadošā pētniece vairākos lielos projektos, kuros tiek pētīta B šūnu loma pie autoimunitātes, onkoloģiskām slimībām un aizsardzībā pret SARS-CoV-2.

Kristīne saka: “Ražīgas zinātnes pamatā ir katra pētnieka spītīga neatlaidība un dinamiska domu apmaiņa radošā speciālistu komandā”.

 

Sieviešu sadarbības tīkla darbu sieviešu interešu aizstāvībā atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina projekta “Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā” ietvaros.

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri