
Ar aktīvu trīs dienu mācību sesiju uzsākts otrais mācību cikls NVO profesionāļu un brīvprātīgo izglītošanai kursā “Sabiedrības daudzveidība un starpkultūru komunikācija”.
Latvijas Republikas Kultūras ministrija I Latvijas Pašvaldību savienība
Ar intensīvu trīs dienu mācību sesiju uzsākts otrais mācību cikls NVO profesionāļu un brīvprātīgo izglītošanai kursā “Sabiedrības daudzveidība un starpkultūru komunikācija”. Mācību norisi vada Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja, piedāvājot dalībniekiem padziļinātu izpratni par kultūras, identitātes un sabiedrības daudzveidības aspektiem starpkultūru komunikācijā.
Apmācību dalībnieki, dažādu jomu nevalstisko organizāciju pārstāvji un brīvprātīgie, aktīvi piedalījās diskusijās, darbnīcās un grupu darbā, lai kopīgi meklētu risinājumus, kas veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību un savstarpēju sapratni dažādās sociālajās grupās.
Mācībās tika apspriesti būtiski jautājumi par:
-
kultūru un identitātes mijiedarbību,
-
iecietības veicināšanu daudzveidīgā sabiedrībā,
-
efektīvas, cieņpilnas un atvērtas komunikācijas principiem.
Viena no mācību dienām tika veltīta tēmai “Stereotipi un aizspriedumi”, kuru vadīja Edīte Kalniņa, Valsts nekustamo īpašumu Personāla daļas vadītāja. Viņa dalījās ar savām zināšanām un praktisko pieredzi lekcijā un darbnīcās, piedāvājot padziļinātu ieskatu tajā, kā stereotipi veidojas, kā tie ietekmē sabiedrisko uzvedību un lēmumu pieņemšanu, un kā iespējams veicināt aizspriedumu mazināšanu organizāciju un sabiedrības līmenī.
Mācību programmā tika iekļauta arī radošā darbnīca ar uzsvaru uz emociju atpazīšanu un izpausmi starpkultūru kontekstā. Dalībnieki individuāli veidoja simboliskas papīra lelles, kuras vēlāk tika izmantotas grupu darbā, lai caur vizuāliem un performatīviem paņēmieniem izpaustu emocionālus stāvokļus un interpretācijas. Šī aktivitāte balstīta uz uzskatu, ka emociju izpratne un to uztvere dažādās kultūrās var būt atšķirīga, un vizuālais, radošais process kalpo kā drošs un neformāls veids, kā aktualizēt sarežģītus emocionālos un sociālos jautājumus. Darbnīca veicināja dalībnieku empātiju, starppersonu jutīgumu un spēju reflektēt par komunikācijas daudzslāņainību.
Mācību cikla gaitā tika izmantotas gan interaktīvas, gan refleksīvas mācību metodes, kas veicina kritisko domāšanu un starpkultūru kompetences attīstību. Tika izstrādāti arī priekšlikumi praktiskām iniciatīvām, kuras dalībnieki var ieviest savās organizācijās un kopienās.
Šīs mācības tiek īstenotas ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.
Projekta periods: 01.07.2024 – 31.04.2027
Kopā mēs strādājam, lai veidotu drošāku un iekļaujošāku nākotni visiem!
Aicinām sekot līdzi informācijai mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos, lai uzzinātu vairāk par gaidāmajām mācībām: #apmācības #iekļaušana #kursi #projekts #sieviešusadarbībastīkls #ESfondi #finansēeiropassavienība #investEU