Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Notikusi pirmā Darba grupa krūts rekonstrukcijas programmas ieviešanai un veselības veicināšanai

Sieviešu sadarbības tīkls informē, ka 28.jūlijā Darba grupa krūts rekonstrukcijas programmas ieviešanai un veselības veicināšanai sanākusi uz pirmo sanāksmi Zoom platformā.

Organizācijas vadītāja Inete Ielīte dalās ar divām galvenajām atziņām no situācijas analīzes:
 
- valsts apmaksātas krūts rekonstrukcijas programmas ieviešana veicas sekmīgi, sadarbība notiek labi - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Nacionālais veselības dienests, Veselības ministrija, biedrība "VITA" - to novērtē pozitīvi;
 
- šobrīd ir nelielas rindas, taču jāpievērš to sieviešu uzmanība, kuras var izmantot šo valsts apmaksāto pakalpojumu.
 
Viņa norāda, ka sanāksmes gaitā galvenokārt uzmanība tika veltīta steidzamas rīcības plānošanai plašākai sieviešu motivēšanai valsts apmaksātajiem krūšu izmeklējumiem.
 
Krūts vēža pacientu atbalsta biedrība - Latvijas sieviešu volontieru biedrība "VITA" ar gandarījumu novērtēja, ka pateicoties valsts finansējumam Krūts rekonstrukcijas operāciju mērķprogramma sievietēm pēc krūts mastektomījas (t.i. krūts amputācijas vēža dēļ) sāka attīstīties nu jau tuvu paredzētajiem apjomiem: 2022.gada pirmajos 6 mēnešos šadas operācijas tika veiktas par valsts naudu jau 138 pacientēm, kas sastāda 87% no plānotā. "Ceram, ka atbilstoši plānam 2022.gadā Latvijā par valsts naudu kopā varēs rekonstruēt zaudētās krūtis 318 sievietes. Tas ir ievērojams sasniegums Latvijas onkoloģijas nozarē. Biedrība "VITA" aicina atsaukties tās sievietes, kuram krūts rekonstrukcijas bija atteiktas vai atliktas kopš 2009.gadā, kad minētās programmas finansēšanu atcēla. Tagad viņām valsts dod iespēju tādu operāciju vekt par valsts naudu. Turklāt papildus pie atjaunotās krūts operācijas valsts apmaksā sievietei, pārcietušai krūts vēzi, arī otrās krūts simmetrizāciju, ja tas ir nepieciešams. Kā biedrības vadītāja, es - Irīna Januma piedāvāju jau tagad savu kontakttelefonu - 20462810, lai būtu iespēja sazināties ar krūts ķirurģiem un mikroķirurgiem un piereģistrēties konsultācijām un izmeklējumiem uz krūts rekonstrukcijas operāciju".
 
Sanāksmes protokols un Nacionālā veselības dienesta prezentācija drīz būs pieejama Veselības ministrijas mājaslapā un arī Sieviešu sadarbības tīkla mājaslapā.

Nākamā sanāksme, pateicoties aicinājumam, notiks klātienē - pie partneriem - Latvijas Pašvaldību savienības septembrī.
 
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri