Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Malda Avramenko no Latvijas pretendē uz Eiropas Gada sievietes 2020 titulu

Par īpašu iniciatīvu un darbu vietējo iedzīvotāju labklājības veicināšanā Ventspils romu mediatore, romu ģimeņu un bērnu aktīviste Malda Avramenko ir izvirzīta Eiropas Gada sievietes 2020 titulam nominācijā “Sieviete darbībā”. Apbalvošanas ceremonija notiks 2.decembrī pulksten 16.00 Briselē un tiks translēta tiešsaistē.

Maldu Avramenko Eiropas Gada sievietes titulam izvirzīja Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā, kas pārstāv konkursa rīkotājus mūsu valstī. 

“Pirmo reizi sieviete no Latvijas ir iekļuvusi finālistu sarakstā Eiropas Gada sievietes titulam līdzās tādām ievērojamām figūrām kā Baltkrievijas opozīcijas vadītāja un cilvēktiesību aktīviste Svjatlana Cihanouska un britu IT jomas uzņēmēja, uzņēmumu “Entrepreneur First” un “of Code First Girls” līdzdibinātāja Alise Bentinka (Alice Bentinck), un tas mums ir ļoti nozīmīgs notikums,” atzīst Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja. 

“Malda ar savām zināšanām, pieredzi un neatlaidību ir panākusi daudzu romu ģimeņu dzīves uzlabošanos, - bērni mācās alfabētu, iet skolās, ģimenēm ir dzīvokļi. Malda Avramenko ir izveidojusi un vada romu sadarbības tīklu Ventspils pašvaldībā, viņa ir ieguvusi gan savu tautiešu, gan pašvaldības iestāžu, skolu vadības un sociālā dienesta uzticību, Ventspilī viņu respektē,” Maldas Avramenko darbību raksturo Inete Ielīte.

Maldas Avramenko sniegtais atbalsts aptver vismaz 45 romu ģimenes, kurās katrā aug 4 vai 5 bērni. Sākoties Covid-19 uzliesmojumam, Malda palīdzēja nodrošināt 30 romu ģimenēm mācībām nepieciešamos datorus. Viņa nebaidās iet pie cilvēkiem un nekalpo burtam, bet strādā pēc sirdsapziņas. Maldas darba diena nebeidzas arī sestdien vai svētdien. Augsta taisnīguma izjūta viņā apvienojas ar neatlaidību un principialitāti. Malda ir virzītājspēks, lai Latvijā taptu romu sieviešu un meiteņu interešu aizstāvības nevalstiskā organizācija.

Eiropas Gada sievietes balva 2020 tiks pasniegta četrās kategorijās “Sieviete darbībā”, “Sieviete pie varas”, “Sieviete biznesā” un “Sieviete jauniešu aktīvismā”. Balvu pasniedz Starptautiskā Eiropas kustība un Eiropas Sieviešu lobijs, lai godinātu sievietes, kas iedzīvina Eiropas vērtības un aizstāv sieviešu tiesības. Malda Avramenko ir viena no trīs pretendentēm uz Eiropas Gada sievietes titulu nominācijā “Sieviete darbībā”. Pārējie finālisti šajā nominācijā ir rakstniece un māksliniece Marianna Abdulkarima (Maryan Abdulkarim) un Eiropas Medicīnas māsu federācija (European Federation of Nurses Associations), ko Latvijā pārstāv Latvijas Māsu asociācija.

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri