Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centru uzsāk komercdarbības kursu nevalstiskajām organizācijām
Lai mazinātu COVID-19 epidēmijas ietekmi un stiprinātu Latvijas pilsonisko sabiedrību un iedrošinātu attīstīt uzņēmējdarbību, īstenojot paša radītu biznesa ideju 2021. gada 19. janvārī pulksten 17.00 platformā Zoom ar ievadsemināru tika uzsākts īpašs komercdarbības tiešsaistes kurss.
Kursa saturs radīts Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centrā sadarbībā ar ar Apvienotās Karalistes uzņēmumu “Cable & Wireless” un Tartu Universitāti. Kopā ar Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu tas papildināts un pielāgots nevalstisko organizāciju un to klientu vajadzībām, kā arī norisei sociālās distancēšanās apstākļos.
Mācības noritēja desmit nedēļas, sešas nedēļas dalībniekiem piedaloties semināros otrdienās no pulksten 17.00 līdz 19.00 Zoom platformā, kā arī sev vēlamā laikā individuāli apgūstot zināšanas 2-4 stundas ik nedēļu no materiāliem e-studiju vidē Moodle un diskutējot ar citiem kursa dalībniekiem un ekspertiem. Biznesa idejas mēneša garumā var attīstīt individuāli un pāros.
Kursi bija bezmaksas, ar Annas Lindes fonda finansējuma atbalstu.
Labklājības ministrija un finanšu institūcijas novērtē uzņēmējdarbības kursa noslēguma darbus
2021. gada aprīlis
Uzņēmējdarbības kursu apguvušie nevalstisko organizāciju pārstāvji prezentē savus biznesa plānus Labklāības ministrijas Jurim Cebulim, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta ESF projekta "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” vadītājam un Jolantai
Priedniecei - AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" Sociālās uzņēmējdarbības daļas projektu vadītājai. Savā pieredzē dalījās Ieva Raubiško D.Phil., sociālās uzņēmējdarbības bēgļiem uzņēmuma veidotāja, par savu pieredzi sociālā uzņēmuma izveidē, darbībā, slēgšanā. Ņinas Priedes un Daiņa Oldera, Rīgas Aktīvo senioru alianses pārstāvju, Elīnas Eglītes, Latvijas Mākslinieku savienības pārstāves un Edītes Kalniņas, Bulduru, Buļļuciema un Lielupes attīstības biedrības pārstāves prezentācijas izpelnījās labus ekspertu vērtējumus.
Top jauns starptautisks kultūras projekts stereotipu mazināšanai
2020.gada augusts
Sadarbojoties mūzikas ekspertiem Santai Treilībai un Jānim Treilībam ar romu organizācijām trijās Baltijas valstīs, top jauns starptautisks projekts iepazīstināšanai ar romu kultūru. Izveidota projekta darba grupa un plānots iesniegt pieteikumu ES programmā “Eiropa pilsoņiem”.
Romi dzīvo daudzās Eiropas un Vidusjūras valstīs, katrā valstī ir īpašas, neatkārtojamas kultūras tradīcijas, ar kurām partneri vēlas iepazīstināt, lai pārvarētu stereotipus par ceļojošām tautām un par romiem.
Trīs valets sievietes piedalās radošajā darbnīcā
2020. gada jūlijs
Lai veicinātu sadarbību un attīstītu radošumu, tīkla kapacitātes celšanas pasākuma ietvaros notika radošā darbnīca, kuru vadīja Tautas mākslas studijas “Atkalnis” vadītāja Ineta Krastiņa un Dace Paegle. Dalībnieces no Latvijas nevalstiskajām organizācijām, Lietuvas un Igaunijas varēja iepazīt gan keramikas apgleznošanas noslēpumus, gan izveidot rotaslietas, pamatojoties uz kultūras tradīcijām. Visi darinājumi tika izstādīti publiskai apskatei un pēc semināra beigām dalībnieces tos varēja paņemt sev līdzi.
Annas Lindes fonds izsludina grantu konkursu
2020.gada maijs
Annas Lindes fonds ir izsludinājis projektu konkursu ar noslēguma termiņu 28. maijā, kurā trijos virzienos paredzēts atbalstīt 30-35 projektus par 1 710 000 eiro. Annas Lindes fonds atbalsta tikai daudzpusējus projektus, kuru pamatā ir partnerības formula 1+1, ar vismaz vienu partneri no kādas no Eiropas valstīm un vismaz vienu partneri no kādas Vidusjūras dienvidu reģiona valsts, iesakot tomēr veidot plašākas partnerības ar vismaz trim organizācijām no vismaz trim valstīm. Annas Lindes fonds atbalsta sava plašā 42 valstu partnerības tīkla organizācijas. Visa informācija par grantu konkursu atrodama šeit: https://www.annalindhfoundation.org/grants.
Pieejama rokasgrāmata par starpkultūru saskarsmi un pilsoniskumu Eiropas un Vidusjūras reģionā
2019. gada jūnijs
Annas Lindes Rokasgrāmata par starpkultūru saskarsmi un pilsoniskumu Eiropas un Vidusjūras reģionā ir pirmā šāda veida rokasgrāmata, ko izstrādājuši Vidusjūras reģiona un Eiropas pedagogi. Tas ir instruments, ar ko atbalstīt jauniešu mācīšanos, koncentrējoties uz zināšanām un prasmēm, lai aktīvi piedalītos pilsoniskajā dzīvē vietējā un starptautiskā līmenī. Rokasgrāmata aptver gan starpkultūru pilsoniskuma apguves teorētiskos, gan praktiskos aspektus, tostarp praktiskus gadījumus no visa Vidusjūras reģiona. Rokasgrāmata pieejama angļu valodā šeit:
https://www.annalindhfoundation.org/get-involved/citizenship-handbook
Latvija strādā kopā ar Ukrainu sieviešu ekonomisko jautājumu risināšanai
2019. gada maijs
Zvieddrijas instūta projekta “ArtGora” ietvaros uzsāktā sadarbība tiek turpināta starp sieviešu organizācijām Latvijā un organizāciju "Poruch“ Kijevā, sadarbībā iesaistot Rīgas Tehnisko universitāti un Kijevas Nacionālo ekonomikas universitāti. Asociētā profesore Marija Tiščenko vada brīvprātīgo kustību, kas sniedz palīdzību, tai skaitā psiholoģisko, ģimenēm un bērniem, pārvietotām personām un bēgļiem. Puses kopīgi strādā, apmainoties pieredzē tehnoloģiju izmantošanā. Tika iesniegts sadarbības projekts Ārlietu ministrijas attīstības projektu grantu konkursā.
Zviedrijas Annas Lindes fonda tīkls kopā no Latvijas tīklu izstrādā projektus dzimumu līdztiesības un radošuma jomā
2018. gada septembris
Lai turpinātu un attīstītu sadarbību Zviedrijas Annas Lindes fonda tīkla kooridinatore Raša Šābana sadarbībā ar Zviedrijas un Latvijas organizācijām izstrādāt projektu Zviedrijas institūtam. Vairāku mēnešu darba rezultātā tika sagatavots un iesniegts projekta pieteikums “ArtGora” projeta , kurā tika paredzēta deviņu valstu pārstāvju no sieviešu un mākslas organizāciju foruma Rīgā, kas arī saņēma finansējumu.
Trīs Baltijas valstu un Zviedrijas Annas Lindes fonda tīklu sieviešu organizācijas tiekas Rīgā
2018. gada janvāris
Lai veicinātu savstarpēju iepazīšanos un sadarbību, zināšanu pārnesi un jaunu savstarpēju sadarbības projektu izstrādi Annas Lindes fonda tīklu kapacitātes celšanai dzimumu līdztiesības jautājumos, Latvijas Annas Lindes fonda tīkla vadība sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti piesaistīja līdzekļus no Nordplus programmas. Pasākuma ietvaros notika vizīte Zviedrijas vēstniecībā, kur dalībnieki tikās un diskutēja par sadarbību starpkultūru dialoga veidošanai Eiropas un Vidusjūras reģionā ar V.E. Zviedrijas vēstnieci Anniku Jāganderi.
Seminārā dalībnieki no nevalstiskajām organizācijām apzināja savu pieredzi starpkultūru dialogā, sieviešu jautājumos un kultūras jomā, izstrādāja projektu idejas, attīstīja tās un prezentēja projektu finansētājiem - - ERASMUS+ Jaunatnes programmu, programmu “Radošā Eiropa”, Eiropa pilsoņiem kontaktpunktu pārstāvjiem, kas izvērtēja iesniegtos priekšlikumus.
Notika radošas darbnīcas un tika sniegti priekšnesumi.