Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Balva Sievietei līderei 2022

Pasniegtas Liesmas balvas sievietēm līderēm Latvijā un diasporā

Sieviešu sadarbības tīkls informē, ka šā gada jūnija nogalē īpašā svētku ceremonijā pasniegtas Liesmas balvas Sievietēm līderēm. Pasākuma mērķis bija paust atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā. 

Pēc žūrijas* vērtējuma kopumā piešķirtas sešas balvas -  katrā no Latvijas reģioniem - Rīgā, Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, kā arī viena Latvijas diasporā ārvalstīs. Apbalvošanā piedalījās labklājības ministrs Gatis Eglītis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele, RTU ETHZF prodekāne, asoc. prof. Airisa Šteinberga un Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte.

“Kas ir kopīgs visām stiprajām sievietēm? Īpašības, kuras piemīt garo distanču skrējējiem: izturība, pacietība, prasme sadalīt savus spēkus, tātad precīza mērķa un tam veltīto līdzekļu balansa izjūta. Jā, viņas var salīdzināt arī ar gudrām audējām, kuras, ikdienā savam darbam pacietīgi pievienojot pavedienu pēc pavediena, nīti pēc nīts, skaidri redz auduma kopējo rakstu un mērogus. Viņas prot stingri “turēt velkus”, kas kā armatūra balsta mūsu ikdienas pilis un cietokšņus un ļauj būvēt nākotnes sapņus. Lai nekad nepietrūkst prasmes stingri stāvēt uz zemes, paturot telpu un elpu lielajiem mērķiem!,” Latvijas sievietēm novēlēja Dace Terzena, vērtēšanas komisijas locekle.

Kopumā par konkursa laureātēm kopumā kļuva 22 izcilas profesionāles un sabiedriskās darbinieces, no tām astoņas saņēma Liesmas balvu.

Rīgas reģionā gada balvu saņēma organizācijas “52 pakāpieni” finanšu koučes Kristīne Vilcāne un Jolanta Jērāne. Abas nominētas par izveidoto tiešsaistes kursu vecākiem “Man, lūdzu, finansiāli veselu bērnu”. Tā mērķis ir iemācīt bērnam prasmīgi rīkoties ar naudu.

Kurzemes reģionā balvu saņēma Talsu sieviešu un bērnu krīžu centra vadītāja Lelde Kanniņa. Viņa apbalvota par pašaizliedzīgu darbu, lai nodrošinātu atbalsta pakalpojuma pieejamību no vardarbības cietušajām sievietēm.

No Latgales reģiona balva tika pasniegta Krāslavas novada Izglītības pārvaldes sociālajai pedagoģei, dzejniecei un prozaiķei Žannai Drozdovskai, kura novērtēta par aktīvu darbu vietēja līmenī.

Vidzemes reģionā balvu saņēma Alūksnes un Apes novada fonda, Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece. Viņai balva piešķirta par darbu kopienas attīstībā un iedzīvotāju iesaistē Ukrainas atbalstam.

Zemgales reģionā gada balvu ieguva Jelgavas slimnīcas Covid-19 nodaļas vadītāja Rita Smolova, kura nominēta par spēju iedvesmot citus, praktisku atbalstu Covid-19 laikā, un pieredzes nodošanu jaunajiem kolēģiem un rezidentiem.

Apbalvojums Latvijas sievietēm diasporā piešķirts Diasporas māsu un vecmāšu apvienības valdes loceklei, bērnu un pusaudžu psihiatrijas rezidentei Modslija Hospitālī Karīnai Beinertei un klīnisko pētījumu speciālistei Dace Dimzai-Jones. Abas nominētas par organizācijas izveidi Covid-19 laikā ar mērķi sniegt ieguldījumu ilgtspējīgas Latvijas veselības nozares attīstībā.

Liesmas balvas latviešu sievietes veidolā ar vainagu un saktu īpaši šī gada ceremonijai veidoja dizainere un keramiķe Esmeralda Purvišķe.

Pasākuma gaitā atzinības rakstus un īpašus mākslinieces Vandas Brūveles darinātus vainadziņus saņēma arī pārējās 14 nominantes: Kitija Bite - Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes docētāja, Akadēmiskās šķīrējtiesas priekšsēdētāja, Janīna Daha – nodibinājuma Tautas palīdzības fonds valdes locekle,  Ludmila Vīksna – Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja, RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste,  Baiba Ziemele - valdes priekšsēdētāja Latvijas Hemofilijas biedrībā, valdes priekšsēdētāja Latvijas Reto slimību aliansē, koordinatore Latvijas Latvijas Pacientu organizāciju tīklā, Ina Behmane – Saldus sociālā dienesta vadītāja, Una Lapskalna - Ventspils sociālā dienesta vadītāja, Ilze Ozola - Ezeru un purvu izpētes centrs, valdes locekle, Inese Vaivare - Latvijas Platforma attīstības sadarbībai vadītāja, Kustība Viegli palīdzēt, Sandra Drozdova - Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas jaunatnes nodaļas vadītāja, Marija Dubicka – biedrības Zaļais meridiāns valdes locekle, Dana Didžus - čigānu biedrības “Romanu čačipen” pārstāve, Ilze Tijone - Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja, Līga Graudiņa - Latviešu biedrības Upsalā valdes priekšsēdētāja, Zviedrijas latviešu apvienības padomes locekle, Elīna Pinto - Eiropas Latviešu apvienības prezidente (līdz 2022. gada martam), diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku kustības #esiLV veidotāja un valdes locekle.

Balvai tika izvirzītas kandidātes, kuras guvušas vērā ņemamus panākumus šādās darbības jomās: par sieviešu līdzdalības un pārstāvniecības veicināšanu, ieguldījumu sieviešu tiesību aizsardzībā, devumu sieviešu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā, sieviešu veselības veicināšanu, sabiedrības izglītošanu un digitālās pratības veicināšanu, aktīvu darbu diasporā, darbu sabiedrības integrācijā un citu sievietēm un sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanu.

Vērtēšanas komisijā strādāja: Mudīte Priede (Latvijas Pašvaldību Savienības ģenerālsekretāre), Evita Zālīte-Grosa (Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte), Ilze Auzere (baņķiere, finansiste), Baiba Rivža (ekonomiste, profesore), Dace Terzena (žurnāla “Mājas viesis” galvenā redaktore), divas iepriekšējo gadu balvas ieguvējas - Agita Hauka (Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja) un Dace Paegle (Latvijas Bērnu foruma brīvprātīgo koordinatore) un SST valdes  locekles.

Pasākumu atbalstīja Aktīvo iedzīvotāju fonds projekta “Sieviešu iesaiste savu interešu aizsardzībā”, ko īsteno Sieviešu sadarbības tīkls, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centrs, un Labklājības ministrija sadarbības līguma ietvaros. Papildinformācija par Balvu sievietei līderei: https://sadarbibastikls.lv/lv/lidz-3martam-aicina-pieteikt-laureates-sievietes-lideres-balvai

Anketa un nolikums >> https://formfaca.de/sm/LHK73wUGj

Balvai iespējams izvirzīt kandidātes, kuras guvušas vērā ņemamus panākumus šādās darbības jomās:

- par sieviešu līdzdalības un pārstāvniecības veicināšanu,

- par ieguldījumu sieviešu tiesību aizsardzībā,

- par devumu sieviešu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā,

- par sieviešu veselības veicināšanu,

- par sabiedrības izglītošanu un digitālās pratības veicināšanu,

- par aktīvu darbu diasporā,

- par darbu sabiedrības integrācijā,

- par citu sievietēm un sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanu.

Par Sieviešu sadarbības tīklu

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (saīsināti Sieviešu sadarbības tīkls) ir dibināts 2003. gada ar mērķi nodrošināt koordinētu līdzdalību sieviešu tiesību un interešu aizstāvībai, kā arī kopīgas politikas izstrādei nacionālajā un Eiropas Savienības institūciju līmenī. Organizācija ir Eiropas Sieviešu lobija dalīborganizācija un veic Latvijas nacionālās koordinācijas funkciju. Kā biedrība LSOST reģistrēta 2008. gadā. Tajā darbojas 42 organizācijas, kas apvieno 110 organizācijas un vairāk nekā 7 tkst. biedru – fiziskas personas. 2015.gadā LSOST ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Vairāk informācijas: www.sadarbibastikls.lv

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, Sieviešu sadarbības tīkla padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@sadarbibastikls.lv

Pasniegtas Liesmas balvas Sievietēm līderēm Latvijā un diasporā

01.07.2022
Lasīt vairāk

FOTO: Gada balvas Sievietei līderei pasniegšanas ceremonija

27.06.2022
Lasīt vairāk

22.jūnijā notiks Gada balvas Sievietei līderei pasniegšana

16.06.2022
Lasīt vairāk

Līdz 3.martam aicina pieteikt laureātes Sievietes līderes balvai

17.02.2022
Lasīt vairāk
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri