Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

Aicinām iesaistīties kampaņā “Emocionālā vardarbība – neredzama, bet īsta”

Sieviešu sadarbības tīkls aicina iesaistīties Labklājības ministrijas uzsāktajā kampaņā “Emocionālā vardarbība – neredzama, bet īsta”.

Tā notiks laika periodā no 2022. gada 7. novembra līdz 2022. gada 16. decembrim un tās mērķis ir veicināt izpratni par emocionālo vardarbību ģimenē, aicināt atpazīt emocionālās vardarbības pazīmes un mudināt vērsties pēc palīdzības. Emocionālā vardarbība ģimenē var skart ikvienu, tāpēc Labklājības ministrija aicina – sper pirmo soli un vērsies pēc palīdzības.

29% Latvijas sieviešu un 17% vīriešu (LTV ziņu dienests) cieš no emocionālās vardarbības attiecībās. “Ir divi iemesli, kāpēc par emocionālo vardarbību neziņo un nerunā. Pirmais – bieži vardarbības upuri to neatpazīst. Sabiedrībā diemžēl pastāv vardarbības formas, kas tiek nepamatoti normalizētas, piemēram, iedunkāšana vai stipra sagrābšana aiz rokas netiek uztverta kā fiziska vardarbība, kā arī kontrolēšana, iebiedēšana, manipulēšana netiek atpazīta kā emocionālā vardarbība. Vardarbība nekādā formā nav uzskatāma par normālu vai attaisnojamu. Otrais – neziņošana par vardarbību notiek arī dažādu stereotipu dēļ, piemēram, sievietes mēdz neziņot, jo baidās, ka tas var būt par pamatu bērnu atņemšanai, kā arī ziņošana varētu izpausties ar kaunināšanu vai bailēm, ka cilvēki neticēs. Vīrieši mēdz neziņot, jo baidās no sabiedrības nosodījuma, kas varētu izpausties caur pieņēmumiem par to, kādam jābūt vīrietim un ko no viņa sagaida. Vai arī gluži vienkārši aiz nezināšanas, kur vērsties pēc palīdzības. Tādēļ īpaši būtiski ir veicināt sabiedrības izpratni par emocionālo vardarbību,” sabiedrībā valdošos stereotipus emocionālās vardarbības jautājumos un temata aktualizācijas nozīmīgumu akcentē biedrības Skalbes direktors Raivo Vilcāns.

Kur meklēt palīdzību, ja saskaries ar emocionālo vardarbību ģimenē?

Ja kādu no minētajām pazīmēm atpazīsti kā klātesošu savā dzīvē, aicinām vērsties pēc palīdzības. Emocionālās vardarbības ignorēšana vai “sadzīvošana” ar to var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti un fizisko un mentālo veselību tā var izraisīt depresiju, trauksmi, pasliktināt kopējo veselības stāvokli, izraisīt sirds slimības un radīt daudzus citus traucējumus.

Ja esi cietis no emocionālās vardarbības, neklusē, bet rīkojies – vērsies pēc palīdzības!

116123 - Diennakts bezmaksas krīžu tālrunis

116006 - Bezmaksas atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem, katru dienu no plkst. 12.00-22.00, kā arī iespējams sazināties čata platformā – mājaslapā www.cietusajiem.lv

Plašāka informāciju par emocionālās vardarbības atpazīšanu, atbalsta un palīdzības iespējām iegūstama:

Informācija daļēji pārpublicēta no Labklājības mājaslapas<<

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri