Mājaslapa šobrīd ir izstrādes stadijā un informācija tiek papildināta
Burtu izmērs
100% 150% 200%
Sieviešu organizāciju koordinācija
Latvijā - Eiropai un pasaulei

15. decembrī aicina uz Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremoniju

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtētu politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, Sieviešu sadarbības tīkls kārtējo reizi pasniegs balvas nacionālā līmeņa politiķiem par viņu ieguldījumu pēdējo četru gadu laikā.

Apbalvošanas ceremonija notiks 2022.gada 15.decembrī no plkst. 13:00 – 14.30 Kronvalda bulvārī 1 (RTU ETHZF telpās), Rīgā.  Pasākumu varēs vērot arī tiešsaistē.

Šogad Sieviešu sadarbības tīkla valdes un neatkarīgo ekspertu žūrijai izvirzīti deviņi politiķi: Evita Zālīte-Grosa (JKP), Anda Čakša (JV), Marija Golubeva (A/P), Regīna Ločmele (S), Nauris Puntulis (VL), Ilmārs Dūrītis (A/P), Andrejs Judins (JV), Gatis Eglītis (JKP), Imants Parādnieks (VL). Politiķus balvai izvirzīja Sieviešu sadarbības tīkla dalīborganizācijas.

“Šobrīd vairāk nekā agrāk redzam, cik būtisks ir mūsu balvas laureātu ieguldījums un cik svarīgi ir turpināt viņu iesāktās likumdošanas un politikas iniciatīvas – piemēram, Ingrīda Circene aktīvi virzīja onkoloģijas jautājumus, it īpaši krūts un dzemdes kakla skrīningu, Baiba Rivža – sieviešu ekonomisko iespējošanu, Jānis Bordāns – pagaidu aizsardzību no vardarbības. Katrs laureāts ir devis nozīmīgu praktisku ieguldījumu reālu cilvēku dzīvē. Gan Latvijā, gan Eiropā vēl daudz ir darāms, tāpēc mēs ceram uz tālāku sadarbību un lielākiem kopīgiem panākumiem,” uzsver Inete Ielīte, Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja.

Interesentus lūdzam reģistrēties dalībai ceremonijā līdz 14.decembrim, rakstot uz e-pastu: info@sadarbibastikls.lv, zvanot uz tālruni 67336543.

Kontakti mediju pārstāvjiem: Rasa Saliņa, padomniece sabiedriski attiecību jautājumos, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@sadarbibastikls.lv

Sieviešu sadarbības tīkls Dzimumu līdztiesības balvu iedibināja ar mērķi izcelt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības veicināšanā. Dzimumu līdztiesības balva pamīšus tiek pasniegta nacionālā līmeņa un pašvaldību politiķiem. Pirmo reizi tā tika pasniegta 2006.gadā un to saņēma Linda Mūrniece par ieguldījumu Valsts programmas cilvēku tirdzniecības novēršanai 2004.-2008. gadam izveidē un koordinēta darba cilvēku tirdzniecības problēmu risināšanā uzsākšanu, Ainārs Baštiks par Uzturlīdzekļu garantiju fonda izveidi, Žanete Vasaraudze par sociāli neaizsargātu grupu interešu aizstāvību. Pēdējās balvas tika pasniegtas 2021. gadā, tās ieguvēji bija Elita Eglīte, Sergejs Maksimovs, Antoņina Ņenaševa, Uģis Mitrevics, Eva Kārkliņa, Gunārs Ansiņš, Olafs Pulks, Daiga Mieriņa, Jānis Rozenbergs, Regīna Tamane, Nataļja Kožanova un Jānis Ozoliņš. 

Balvas ceremonija tiek īstenota projekta "Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā" ietvaros, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Par Sieviešu sadarbības tīklu

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (saīsināti Sieviešu sadarbības tīkls) ir dibināts 2003. gada ar mērķi nodrošināt koordinētu līdzdalību sieviešu tiesību un interešu aizstāvībai, kā arī kopīgas politikas izstrādei nacionālajā un Eiropas Savienības institūciju līmenī. Darbības jomas: cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzība, pilsoniskas sabiedrības attīstība. Organizācija ir Eiropas Sieviešu lobija dalīborganizācija un veic Latvijas nacionālās koordinācijas funkciju. Kā biedrība LSOST reģistrēta 2008. gadā. Tajā darbojas 42 organizācijas, kas apvieno 110 organizācijas un vairāk nekā 7 tkst. biedru – fiziskas personas. 2015.gadā LSOST ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Misija: Sieviešu organizāciju koordinācija Latvijā - Eiropā un pasaulē!

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, padomniece sabiedriski attiecību jautājumos, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@sadarbibastikls.lv

 

 

 

Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri
Dalība starptautiskās organizācijās
Finansētāji
Sadarbības partneri